Hakkımızda

Çengelköy Aikido Akademi olarak, Budo disiplin ve Aikidoʼnun değerleriyle 2001 yılından bu yana Sedat ILGAR Sensei ve ekibiyle çocuk ve yetişkin Aikido eğitimlerinde sorumluluk bilinci  yüksek ve sağlıklı bireyler yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimiz zihinsel algı, fiziksel gücün gelişim için yeteneklerine ve gelişim hızına bağlı olarak konusunda profesyonel eğitmen kadrosuyla bire bir değerlendirilmektedir. Sorumluluğumuzun büyüklüğünün ve kutsallığının bilincinde olan kadromuzla Aikido ve savaş sanatı üzerine tecrübelerimiz ve bilgi birikimimiz paylaşmaya devam edeceğiz.

Çengelköy Aikido Akademi ailesinin tüm üyeleri T.C.Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu (Aikido Branşı’nın) resmi lisanslı sporcusudur. Eğitmenleri Türkiye Cumhuriyeti’nin vizeli resmi antrenörleri olduğundan TWKF Aikido Branşında açılan sınavlara girme hakkına sahip olup, başarılı olan öğrencileri Dan alabilmektedirler.

Türkiye Aikido Federasyonu Dan diplomalarının yanı sıra, Aikido’nun kurucusu O’Sensei (Morihei Ueshiba) tarafından oluşturulmuş merkezi Japonya Tokyo’da bulunan Aikikai Foundation Aikido World Headquarters (Dünya Aikido Merkezi) tarafından başarılı olan öğrencilerine Aikikai Vakfı’nın diploması ve Yudansha pasaportu da verilmektedir.

Saygılarımızla

Sedat ILGAR (6.Dan)
Çengelköy Aikido Akademi Kurucu / Baş Eğitmeni