SPORCU LİSANSI İÇİN GEREKEN BELGELER

İlk defa lisans çıkaracaklar için gereken belgeler :

  1. Sağlık Belgesi
  2. Lisans Tescil Belgesi (indirmek için tıklayın)
  3. 2 adet vesikalık fotoğraf

Sporcu lisansı için gereken ilk belge, sağlık ocağı, devlet hastanesi veya özel doktorunuzdan alabileceğiniz “Spor yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.” yazılı bir sağlık belgesidir.

İkinci aşamada ise sporcu eğer 18 yaşında büyük ise “Lisans Tescil” adlı formu bilgisayar ortamında doldurup çıkış aldıktan sonra vesikalık fotoğrafını yapıştırıp imzalaması gerekmektedir.

Sporcu eğer 18 yaşından küçük ise “Lisans Tescil” adlı formun sol üst köşesinde yer alan Veli İzin Belgesi adlı kısmı dahil, bilgisayar ortamında doldurup çıkış aldıktan sonra velisinin imzası ve vesikalık fotoğrafını yapıştırması gerekmektedir. (Lisans Tescil Formu üzerinde yer alan veli izin belgesi adlı kısımdaki İlçe Müdürü imzasını Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nde bulunan ilçe müdürüne imzalatmanız gerekmektedir.)

Son aşamada belgelerinizle birlikte en yakın Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü lisans sicil servisine gidip sporcu lisansınızı çıkartabilirsiniz.

Eski lisansını yeniletecekler için gereken belgeler :

  1. Sağlık Belgesi
  2. Vize formu (indirmek için tıklayın)
  3. 1 adet vesikalık fotoğraf
  4. Eski lisansı

Lisansını yeniletecekler için gereken ilk belge “Spor yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.” yazılı bir sağlık belgesi.

İkinci belge ise sporcu 18 yaşından küçük ise veli imzalı Vize Formu, eğer 18 yaşından büyük ise Vize formunu (veli imzası gerekmeden) bilgisayar ortamında doldurup çıkış alması gerekmektedir.

Son aşamada belgelerinizle birlikte en yakın Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü lisans sicil servisine gidip sporcu lisansınızı yeniletebilirsiniz.

Bu belgeler bütün bireysel sporların lisans alımı için geçerlidir.