Herkese merhaba,
İstanbul’un tüm keşmekeşine rağmen aikido dolu bir haftasonu için Nebi Vural Sensei’mizin seminerinde, tatami üzerindeydik. Sadece fiziksel değil, savaş sanatlarının psikolojik boyutlarıyla da kendimizi donattığımız, korkularımızın üstesinden nasıl gelebileceğimizi de çalıştığımız harika bir semineri geride bırakmış olduk. Başta Nebi Vural Senseimiz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese Çengelköy Aikido ailesi olarak teşekkür ederiz. Bu seminere Çengelköy Aikido ailesi olarak işleri ve sınavları dolayısıyla katılamayan arkadaşlarımızın eksikliği ile beraber, seminer havasını bir kere daha soluduk.

 

Çocuk grubumuz ve değerli aileleri de bu seminer de bizlerle birlikteydi. Onlar da Nebi Vural Sensei’mizin bilgi ve deneyiminden küçük yaşlarda faydalanmaya başladılar:

 

c%cc%a7ocuk-ai%cc%87ki%cc%87do-gurubuÇengelköy Aikido ailesinin yetişkin grubundan Nebi Sensei’n seminerine yıllardır katılanların yanında aikidoya yeni başlamış ve ilk defa seminere katılan arkadaşlarımız da vardı:

 

yeti%cc%87s%cc%a7ki%cc%87n-ai%cc%87ki%cc%87do-gurubuBu seminerde şunu yaşayarak öğrendik; Nebi Sensei anlatmaya başladığı zaman dışardaki poligondan atış sesleri gelse dahi dikkatimizi dağılmıyor ! … Bu konsantrasyonu hiçbir şey bozamaz ! … Hatta içimizde o konsantrasyonla kollarının resmen renk değiştirdiğini sonradan farkeden arkadaşımız bile oldu … (kim acaba?)…. İsmi lazım değil başharfi Erdoğdu Onur Erol, kiminle çalıştığımı sorarsanız da Hüsnü Erdem hocamız))) Bununla birlikte, bu seminer bize aikidocuların aynı ailenin birer parçası olduğunu ve her ne hal ve şartta olursa olsun birbirini yalnız bırakmayan kişilikte insanlar olduğunu bir kere daha gösterdi. Yakın zamanda genç yaşta aramızdan ayrılan kardeşimiz Hüseyin Harun Ekici’nin değerli ailesi seminerimizi ziyaret edip şereflendirdiler. Söz söylemenin zor olduğu duygusal anları hepimiz tüm kalbimizle yaşadık ve kendilerinin acısını paylaştık. Nebi Sensei’mizde  Hüseyin Harun Ekici kardeşimizin çoktan hakketiğini ifade ettiği 1. Dan (sho dan) diplomasını değerli ailesine teslim etti.
Hüseyin Harun kardeşimize tekrar Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

20161105_59Hem güzel duyguların hem de acıların hepimizce paylaşıldığı bir seminerin ardından her zaman olduğu gibi tüm aikidocuların antremandan sonra en iyi yaptıkları aktiviteyi de gerçekleştirdik: Yemek ! Kavacık İntiba Döner’de güzel bir seminer yemeğinin ardından bir sonraki seminerde buluşmak üzere sözleştik …

 

 

yemek-resmi%cc%87Sözlerimizi noktalarken; Erol Esen, Selahattin Dorukoğlu ve Cevdet Yıldız Senseilerimize Aikido ve Budo Federasyonu’nda (ABF) yeni görevlerinde başarılar dileriz. Ayrıca, Aikido ve Budo Federasyonunun (ABF) oluşturulan yeni yönetim kurulunda Sedat Ilgar Sensei’mizde görev alacağını öğrenmiş olmamız hepimizi mutlu etti. Sedat Ilgar Senseimiz ile birlikte ABF Yönetim Kurulu’nda görev alacak tüm senseilerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileriz.

 

yo%cc%88neti%cc%87m-kuruluBir sonraki seminerde görüşmek üzere…

Yorumlar

yorum

Benzer Yazılar

Üzgünüz, yorum yapmak için uygun değil.