Çengelköy Aikido Akademi, merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası Eurasia Aikido Organisationu’nun (www.eurasia-aikido.com) Türkiye üyesi olan Aikido ve Budo Federasyonuna (www.abf.org.tr) bağlıdır. EAOF kurucusu ve Teknik Direktörü olan Nebi Vural Shihan, Aikidoyu bulup geliştiren kurucusu Morihei Ueshiba’nın (O’Sensei) dünya genelinde Aikido da (reform) yaratan Nobuyoshi Tamura’ın ekolünü benimseyen ve bu yolda devam eden tek öğrencisidir. Ayrıca Nobuyoshi Tamura EAOF’nın onursal başkanıdır.

Nobuyoshi Tamura Shihan, Morihei Ueshiba tarafından Aikidoyu yaymak ve tanıtmak için Fransa’ya gönderildiğinde O’Sensei’in öğretilerinden yola çıkarak Aikidoyu hayatın her alanına dahil etmiştir. Böylece Nebi Vural Shihan’nın teknik direktörlüğünü yaptığı Eurasia Aikido Organisationu ve Aikido Budo Federasyonu’nda da esas alınan ‘Yaşayan Aikido’ ortaya çıkmıştır.

Nebi Vural Shihan, Dünya Aikidosuna yön veren en büyük ustalardandır. Her sene 25 ülkeyi ziyaret etmekte, birçok ülkenin ordusuna, polis kuvvetlerine de eğitim ve seminerler vermektedir. Seminer takvimi bu kadar geniş bir kitleye hitap eden ve bu kadar sık aralıklarla eğitim veren dünyadaki tek eğitmendir.

Çengelköy Aikido Akademi olarak, bağlı olduğumuz Eurasia Aikido Organisation ve Aikido Budo Federasyonu’nun değerleriyle 2001 yılından bu yana Sedat ILGAR Sensei ve profesyonel ekibiyle çocuk ve yetişkin Aikido eğitimlerinde sorumluluk bilinci yüksek ve sağlıklı bireyler yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimiz zihinsel algı, fiziksel gücün gelişimi için yeteneklerine ve gelişim hızına bağlı olarak konusunda profesyonel eğitmen kadrosuyla bire bir değerlendirilmektedir. Sorumluluğumuzun büyüklüğünün ve kutsallığının bilincinde olan kadromuzla Aikido ve savaş sanatı üzerine tecrübelerimizi ve bilgi birikimimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Çengelköy Aikido Akedemi ailesinin tüm üyeleri  T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Türkiye Wushu Federasyonu (Aikido Branşı’nın) resmi lisanslı sporcusudur.

Saygılarımızla

Sedat ILGAR  (5.Dan)

Çengelköy Aikido Akademi Teknik Direktörü