25-29 Mayıs tarihlerinde yapılan ve 20 yabancı ülkenin katıldığı Aikido ve Budo Federasyonu’nun 6.Uluslararası Avrasya Aikido Festivali’ne katılmak üzere Çengelköy Aikido’dan Senseimiz Sedat Ilgar, Kemal Kurt, Özgür Çubuk, Hüsnü Erdem, Mutlu Aldam olarak yola koyulduk. Tekrar bir festivalde, Nebi Vural Sensei’in elini tutmak ve onun eşsiz tekniğininden payımıza düşeni alabilmeye çalışmak tüm bu yolculuğa değecekti.

İstanbul’u geride bırakırken aslında tüm dünyevi koşuşturmaca, trafik ve iş dünyasını da kısa bir süre de olsa seminer boyunca geride bırakıyor. Sadece aikidoya kilitlenip, aikido çalışıp aikido konuşuyorduk. Belki de seminerlerin en güzel yanı da buydu…

Her seminer de olduğu gibi Dafne Hotel’ e yerleştik. Agatsu Dojo’dan Cevdet Yıldız Hocamız da bize katıldı, Hotelimizin yanındaki Taurus Alışveriş Merkezi içindeki Park Et Restaurant her yorucu idman sonrası protein ihtiyacımızı karşılayarak yemek sonrası çay kahve eşliğindeki aikido sohbetlerimize ev sahipliği yaptı.

Tabi ki Fenerbahçe – Galatasaray Türkiye Kupası finalini de kaçıramazdık. Maçı Hüsnü Et -Balık Restaurant ta seyrederken yine herzamanki gibi konu Aikido ve aramızda ilk seminerini yaşayan arkadaşlarımızın seminer izlenimleriydi. Onlar da bizler gibi seminer bağımlısı olma yolunda ilk adımlarını attılar.

Yorucu antrenmanlar sonunda cumartesi günü 20 ülkenin aikido gösterisini izlemek ve tüm ülkelerin ve dojoların akidokalarıyla gösteri sonrası kokteylde buluşmak artık bir gelenek haline gelmişti. Yine tüm gösteriler arasında Türk Ekibinin ve kardeş ülke Azerbeycan’ın gösterisi gönülleri fethetti.:)

Yine bir semineri geride bırakıp dönüş yoluna geçerken herzaman olduğu gibi ortak konu nerede mola verileceği ve nerede yemek yenileceği idi. Bolu dağında İsmail’in yerinde yenilen yemek seminerin son yemek bombası oldu.

Bu yıl 6.yaşını dolduran Geleneksel Uluslararası Aikido Festivalinde sonsuz bilgi birikimini bizimle paylaşan başta Sihanımız Nebi Vural‘a ve organizasyonda emeği geçen ODTÜ Grubu ve tüm arkadaşlarımıza Çengelköy Aikido ailesi olarak çok teşekkür ederiz.

Çanakkale Yaz Kampında kaldığımız yerden devam etmek üzere….

Özgür ÇUBUK

Yorumlar

yorum

Benzer Yazılar

Üzgünüz, yorum yapmak için uygun değil.